Достапни линкови

Протест на опозиционери во Киев


Седница на гратскиот совет во Киев беше прекината денеска поради протест на десетици опозиционери и персонал за безбедност. Откако не им било дозволено да влезат во објектот, опозициските членови на гратскиот совет влегле во зградата преку скршен прозорец. Протестите на опозицијата траат со месеци со барање за предвремени локални избори.
XS
SM
MD
LG