Достапни линкови

Писториус и формално обвинет за убиство со умисла


Оскар Писториус, Преторија, 19.08.2013
Јужно-африканскиот пара-олимпиец, Оскар Писториус и формално е обвинет за убиство со умисла. Судот во Преторија денеска го закажа почетокот на судскиот процес за 3-ти март наредната година. Писториус тврди дека случајно ја убил својата девојка во неговиот стан во февруари, мислејки дека е крадец.
XS
SM
MD
LG