Достапни линкови

Ал Каеда планира напади врз возови во Европа


Ал Каеда планира напади врз брзите возови во Европа, пишува германскиот весник Билд, повикувајки се на американски разузнавачи. Терористите имале намера да поставуваат експлозив во возови, во тунели или да саботораат пруги или електрични кабли. Нападите биле договарани на конференција на Ал Каеда пред неколку недели. Според Билд, германските служби за безбедност веќе превзеле превентивни мерки.
XS
SM
MD
LG