Достапни линкови

Од денеска геј бракови и на Нов Зеланд


Неколку десетици истополни двојки денеска стапија во брак на Нов Зеланд, каде што од денеска стапи во сила законот кој го дозволува тоа. Нов Зеланд е 14-тата земја во светот која дозволи геј бракови, а прва од азијско – пацифичкиот регион. Во меѓувреме, околу 100 истополни двојки од Австралија веќе најавија дека ќе одат во НОв Зеланд за да склучат брак.
XS
SM
MD
LG