Достапни линкови

Карзаи во посета на Пакистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи следната недела ќе го посети Пакистан за да разговара со властите за замрениот мировен процес со Талибанците и борбата против тероризмот и екстремизмот. Авганистанското министерство за надворешни работи соопшти дека тие се подготвени да разговараат со новата влада во Пакистан. Во соопштението е наведено дека Карзаи на средбата ќе разговара и за економската соработка на двете земји.
XS
SM
MD
LG