Достапни линкови

Вацлав Клаус во посета на Македонија


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе го прими Вацлав Клаус, поранешен претседател на Чешката Република. Клаус престојува во Охрид, по повод свеченото отворање на четвртата Школа за млади лидери, што ќе се одржи утре. Поранешниот чешки претседател ќе се обрати на свеченото отворање, а ќе има и свое предавање пред учесниците на Школата, што се одржува по иницијатива на претседателот Иванов
XS
SM
MD
LG