Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Времето денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност и слаб доумерен ветер. Во западните делови ќе има услови за нестабилност и краткотраен дожд. Утринската температура од 11 до 20 степени, а дневната од 28 до 37 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност со температура до 34 степени.
XS
SM
MD
LG