Достапни линкови

Над четири илјади хектари шума изгоре во пожар на грчкиот остров Тасос, јавуваат грчките медиуми.Градоначалникот на островот Тасос денеска посочи дека седум авиони канадери учествуваат во гасењето на пламенот. Заради силниот ветар пожарот се уште не е совладан.
XS
SM
MD
LG