Достапни линкови

Во Еквадор годинава се запленети 24 тони дрога


Полицијата на Еквадор соопшти дека запленила над три тони кокаин во специјална операција во пристаништето Гвајакил. Полицијата претресла три контејнери со конзерви со егзотично овошје и зеленчук, наменет за Алжир и Шпанија каде што ги биле пронајдени 300 пакети со кокаин. Од јануари годинава досега во Еквадор се запленети 24 тони наркотици, вклучително кокаин, наменет за транспорт во САД и Европа.
XS
SM
MD
LG