Достапни линкови

Бродска несреќа во Сибир


Руските новински агенции јавуваат дека најмалку 4 лица загинале а 35 се повредени при судар на два брода во југозападниот дел на Сибир. Руското министерство за справување со итни ситуации соопшти дека несреќата се случила во реката Иртиш во регионот Омск. Реката Иртиш се користи за транспорт од април до октомври кога не е замрзната.
XS
SM
MD
LG