Достапни линкови

Продолжен притворот на поранешниот разузнавач Богоевски


Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 му го продолжи притворот за еден месец на поранешниот шеф на Службата за државна безбедност, Слободан Богоевски, јавуваат македонските медиуми. Во притвор остануваат и останатите тројца обвинети во случајот „Агент“. Тие се обвинети за фалсификување на документи, перење пари и корупција при продажба на државно земјиште.
XS
SM
MD
LG