Достапни линкови

Протест во Атина по загинување на патник во тролејбус


илустрација
Грчките власти времено запреа линија на тролејбус во западна Атина поради протест во врска со смртта на младо момче кое загина за време на проверка на билети. Полицијата соопшти дека линијата „Перистери“ се очекува да биде обновена подоцна денеска. Деветнаесет годишното момче загина откако вратите на тролејбусот неочекувано се отвориле и тој паднал, по кавгата со кондуктерот поради тоа дека немал билет. Околностите за инцидентот се уште се истражуваат.
XS
SM
MD
LG