Достапни линкови

Рускиот бизнисмен Полонски го напушти Израел


Контроверзниот руски бизнисмен Сергеј Полонски, кој беше обвинет во отсуство за затајување данок, го напуштил Израел. Адвокатот на Полонски изјави дека нејзиниот клиент ја напуштил земјата поради загриженост за личната безбедност. Диана Татосова не ги коментираше шпекулациите дека бизнисменот заминува поради тоа што му било одбиено барањето за државјанство. За сега нема дополнителни информации каде отпатувал Полонски.
XS
SM
MD
LG