Достапни линкови

Напад на воз во Пакистан - двајца загинати


Двајца загинале а 24 лица се повредени во ракетен напад на воз во југоисточниот дел на Пакистан, соопштија властите. Нападот се случил на 35 километри од градот Куета во провинцијата Балочистан, каде се зачестија нападите на исламистички и сепаратистички групи. Инцидентот се случува еден ден по убиството на 14 лица, меѓу кои и тројца полицајци во истата провинција.
XS
SM
MD
LG