Достапни линкови

Пронајдени телата на 3-ца морнари од индиската подморница


Индиската морнарица соопшти дека нуркачите ги пронашле телата на 3-ца од 18-те морнари, кои биле во подморницата која експлодираше во пристаништето во Мумбаи во вторникот. Се претпоставува дека сите морнари настрадале. Подморницата, произведена во Русија, била опремена со торпеда и проектили, а сеуште трае истрагата за причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG