Достапни линкови

Експлозија во Бејрут, тројца загинати


Силна експлозија одекна низ јужните населби на Бејрут, центар на либанското шиитско движење Хизбалах. Државната новинска агенција јави дека најмалку тројца загинале а дваесетмина се повредени. Телевизиските снимки покажуваат оштетени згради и запалени автомобили. Експлозијата следи еден месец по детонирањето на автомобил бомба - инцидент во кој загинаа повеќе од 50 лица.
XS
SM
MD
LG