Достапни линкови

Убиство во Сирија снимено за на интернет


Сирија, деновиве
Сиријската обсерваторија за човекови права соопшти дека милитанти на Ал Каеда убиле двајца млади и закачиле видео од убиствата на интернет. Групата со седиште во Британија тврди дека убиствата се случиле во вторникот или средата во северната сиријска провинција Алепо. Станува збор за последно од серија секташки убиства во Сирија од почетокот на конфликтот пред две години.
XS
SM
MD
LG