Достапни линкови

Расте бројот на загинати во Багдад


Бројот на загинати во екслопзиите во зелената зона во Багдад се искачи на 28 лица а најмалку триесетмина се повредени, потврдија властите. Во главниот град на Ирак експлодирале најмалку три автомобили бомби во забарикадираниот дипломатски кварт. Нападите се случуваат по најавата на премиерот Нури ал Малики за офанзивни активности против милитантите во земјата. Повеќе од 3.000 лица загинаа во бомбашки напади во Ирак годинава.
XS
SM
MD
LG