Достапни линкови

Москва - околу 1800 илегални мигранти ставени во затвор


Русија
Во Русија полицијата затвори околу 1800 илегални мигранти на пазарот во Одинтцево во близина на Москва.
Руските власти ги интензивираа напорите против илегалната имиграција откако беше претепан полицаец на пазар во Москва минатиот месец.
Од тогаш беа уапсени илјадници илегални имигранти, пред се централна Азија.
XS
SM
MD
LG