Достапни линкови

Мениниг се извини за Викиликс


Американскиот војник Бредли Менинг се извини дека му дал тајни воени документи на Викиликс, што претставуваше најголемо одлевање документи во американсаката историја. Тој пред Судот во Мериленд изјави дека ова ги повредило САД. Менинг рече дека е подготвен да се соочи со казната.Тој може да добие казна од 90 години затвор.
XS
SM
MD
LG