Достапни линкови

Времето денеска претпладне сончево,попладне нестабилно


Претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а во северните делови на моменти и засилен северен ветер.
Температурата од 24 до 37 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.
Температурата ќе достигне до 34 степени.
XS
SM
MD
LG