Достапни линкови

Блиц: Лазар Крстиќ е нов српски министер за финансии


Дипломецот на Јејл, Лазар Крстиќ, е нов српски министер за финансии, пишува белградскиот весник „Блиц“. Крстиќ наводно ја прифатил понудата на Александар Вучиќ во реконструираната српска Влада да го предводи секторот финансии. Според извори на медиумот, новиот министер ќе работи на спроведувањето на веќе усвоениот акциски план на владата на Србија а од есен ќе се фокусира и на можните нови мерки што на Србија ќе и овозможат одржлив финансиски развој.
XS
SM
MD
LG