Достапни линкови

Повици за борба против тероризам во Пакистан


Премиерот на Пакистан Наваз Шариф го одбележа денот на независноста на земјата со повик за победа над тероризмотИмаме силна воља и капацитет да го победиме тероризмот, изјави премиерот на одбележувањето на 67 години од независноста на Пакистан. Претходно шефот на армијата даде слични забелешки, напоменувајки дека може да постојат несогласувања за стратегијата која ќе се избере за остварување на ваквата цел.
XS
SM
MD
LG