Достапни линкови

Истрага за продажба на книга на Гебелс во Русија


Обвинителството во Санкт Петербург нареди истрага откако во книжарниците во градот се појави на продажба една книга на министерот за пропаганда во нацистичка Германија Јозеф Гебелс. Станува збор за романот „Михаел“ што Гебелс ја напишал во 1923 година, непосредно пред да и се приклучи на нацистичката партија на Адолф Хитлер.
XS
SM
MD
LG