Достапни линкови

Египет:војската презеде акција за разбивање на два протестни кампа


Египетските безбедносни сили презеле акција за разбивање на два протестни кампа во Каиро поставени од страна на поддржувачите на соборениот претседеател, Мухамед Морси. Две оклопни возила рано изутринава пуштиле солзавец за расчистување на камповите поставени пред една џамија и на плоштадот Нахда. Очевидци велат дека најмалку 15 лица загинале ккао резултат на операцијата на силно вооружените војници.
XS
SM
MD
LG