Достапни линкови

Американски нуклеарен проектил направи грешка на една од вежбите


Американските водухопловни сили оценија дека американската нуклеарна ракетна единица е во незадоволувачка состојба. Во соопштението се вели дека ракетното крило 341 со седиште во Монтана направило грешки на тактичко ниво за време на една од неколкуте вежби. Сепак, од командата на воздухопловните сили рекоа дека неуспехот не претставува никаков ризик по безбедноста на американскиот нуклеарен арсенал.
XS
SM
MD
LG