Достапни линкови

Генералниот секретар на ООН во посета на Блискиот Исток


Генералниот секретар на ООН, Бан Ки Мун неделава ја почнува посетата на Блискиот Исток во текот на која ќе ја пружи својата поддршка на продолжувањето на израелско-палестинските преговори. Бан Ки Мун ќе го посети Јордан, Рамалах и Ерусалим, при што ќе се сретне со кралот Абдула Втори во Јордан, а во Рамалах ќе се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас и со премиерот во оставка, Рами Хамдала. Во Ерусалим пак ќе се сретне со израелскиот претседател, Шимон Перес и со премиерот, Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG