Достапни линкови

Новата египетска влада именуваше нови гувернери


Новата египетска влада именуваше нови 18 гувернери во провинциите. Половина од нив се пензионирани генерали кои ги заменија членовите на Муслиманскотот братство.
Во меѓувреме судирите меѓу опонентите и поддржувачите на Морси во Египет продолжуваат.Повеќе од 250 лица се убиени во уличните судири по соборувањето на Морси.
XS
SM
MD
LG