Достапни линкови

Братот на американскиот претседател Обама во Скопје


Денеска во Македонија ќе пристигне братот на американскиот претседател, Барак Обама, Малик Обама, на покана на Меѓународната асоцијација „Балкан клуб на мирот“ за да ја прими повелбата за мир. Асоцијацијата решила својата втора повелба да и ја додели на фондацијата Барак Обама Хусеин, кое е име на таткото на американскиот претседател и таа ќе му биде доделена на Малик Обама в четврток во хотелот Александар Палас. Потоа тој ќе замине на мини балканска турнеја.
XS
SM
MD
LG