Достапни линкови

Времето денеска-продолжуваат високите температури


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во северозападните делови ќе има појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 38 степени. Во Скопје сончево и топло со температура до 36 степени.
XS
SM
MD
LG