Достапни линкови

Шестмина загинати во експлозии во Ирак


Најмалку шестмина загинаа во две експлозии на автомобили бомби во Ирак, соопштија властите. Во првиот инцидент загинале четворица откако бомбата била детонирана во близина на шиитски храм во градт Мадаин на 10 километри од Багдад. Во градот Киркук двајца полицајци загинале во обид да деактивираат експлозивна направа.
XS
SM
MD
LG