Достапни линкови

Фирмата „Хенкел“ им се извини на Украинците


Германската компанија „Хенкел“ повлече освежувач за тоалети од украинските маркети поради поплаките дека боите на производот личат на украинското знаме. Фирмата преку својата интернет страница соопшти дека им се извинува на потрошувачите кои биле навредени од дизајнот на освежувачот. „Хенкел“ исто така одлучи да го прекине емитувањето на рекламата за производот во Украина.
XS
SM
MD
LG