Достапни линкови

Нови инциденти на границата во Кашмир


Кашмир - индиска патрола
Пакистан ја обвини Индија за убиство на пакистански цивил во со ништо не испровоциран напад во Кашмир.
Според преставник на пакистанската армија, индијската војска стрелала во три подрачја на линијата на контролата во поделениот Кашмир.
Пакистанските трупи одговориле на огнот.
Индија засега не одговори на обвинувањето.Тензиите на линијата на разграничувањето во Кашмир се зголемија по 6 август кога во заседа беа убиени 5 индиски војници.
XS
SM
MD
LG