Достапни линкови

Временска прогноза - сончево, попладне дожд


Macedonia - The monument of Alexander the Great in Skopje in seen in whirlpool on the main square after the rain - 10Jun2013
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 22 до 35 степени. Во Скопје слично време со температурата до 33 степени.
XS
SM
MD
LG