Достапни линкови

Таткото на Сноуден доби руска виза


Лон Сноуден, татко на поранешниот соработник на американските разузнавачки служби Едвадрд Сноуден.
Таткото на поранешниот соработник на американските разузнавачки служби Едвадрд Сноуден, кој доби азил во Русија, изјави дека добил виза да го посети својот син. Сепак, Лон Сноуден не кажа кога планира да ја посети Русија. Тој рече дека сака неговиот син да се врати во САД, но изјави дека се сомнева оти може да добие фер судење, со оглед на тоа што владини претставници веќе го нарекоа предавник.
XS
SM
MD
LG