Достапни линкови

Папата Франциск им го честиташе Рамазан Бајрам на муслиманите


Папата Франциск.
Поглаварот на Католичката црква, Папата Франциск, им го честиташе Рамазан Бајрам на муслиманските верници и повика на поголемо разбирање меѓу христијаните и муслиманите. Зборувајќи пред десетиците илјади верници на плоштадот Свети Петар во Ватикан, папата рече дека муслиманите се „наши браќа“.
XS
SM
MD
LG