Достапни линкови

Временска прогноза - топло, попладне дожд


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено вдолж повардарието. Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени.Во Скопје слично време со температурата до 32 степени.
XS
SM
MD
LG