Достапни линкови

Невреме го зафати Скопје


Невреме проследено со силен ветер од променлив правец и обилни врнежи од дожд, кои повремно преминуваа во град, попладнево околу 15 часот и 30 минути ги зафати Скопје и околината.

Ветерот предизвика видливи оштетувања на гранките од дрвјата и други помали штети.

Засега нема пријави за материјална штета од невремето кое траеше повеќе од половина час.
XS
SM
MD
LG