Достапни линкови

Шест жртви при ерупција на вулкан во Инднезија


Индонезиските власти соопштија дека шест луѓе загинале при ерупцијата на вулкан во источниот дел на Индонезија. Речиси 3.000 луѓе се евакуирани од областа. Индонезија е подложна на земјотреси и вулканска активност.
XS
SM
MD
LG