Достапни линкови

Грчки медиуми - Самарас задоволен од посетата во САД


Грчкиот премиер Андонис Самарас со американскиот претседател Барак Обама.
Грчките медиуми денеска пишуваат дека премиерот Андонис Самарас е „многу среќен“ со резултатите од неговите средби во Њујорк и Вашингтон.
„То Вима“, „Елефтеротипија“ и другите грчки весници и електронски медиуми, засега само го пренесуваат коментарот на Самарас дека е „многу задоволен“ од средбите во Америка.
„Катимерини“ потсетува дека „Самарас и неговите помошници исто така беа задоволни што претседателот на САД, укажа на тоа дека Грција може да биде корисен партнер во Југоисточна Европа и пошироко“.
XS
SM
MD
LG