Достапни линкови

Одбележана 12 годишнината од Љуботенски Бачила


Со полагање цвеќе на спомен-обележјето и армиски почести во Касарната Илинден денеска беше одбележана годишнината од загинувањето на бранителите на Љуботенски Бачила од 2001 година.
Пред спомен-обележјето на осуммината бранители се поклонија членови на семејствата на загинатите, и делегации на Владата, на Кабинетот на претседателот на Македонија, делегација од Министерството за одбрана, здруженијата на бранители
XS
SM
MD
LG