Достапни линкови

Хакери нападнаа сајт на министерство во Киргистан


Непознати хакери ја нападнаа интернет страницата на киргистанското министерство за надворешни работи. Сајбер нападот наводно се случил од Турција. Хакерите кои себе си се нарекуваат „Бејаз“ објавија соопштение во кое е наведено дека системот на интернет страната се уште не е оштетен. Во дописот се наведува дека групата го нападнала сајтот бидејки министерството не ги послушало претходните предупредувања. За сега е нејасно за какви предупредувања станува збор.
XS
SM
MD
LG