Достапни линкови

Во Бејрут киднапирани двајца пилоти на Туркиш ерлајнс


Двајца пилоти на компанијата „Туркиш ерлајнс“ биле киднапирани изутрината од вооружени мажи на пат од аеродромот во Бејрут, изјави министерот за внатрешни работи на Либан Маруан Шарбел. „Од автобус, што превезувал неколку членови на екипажот на авион на „Туркиш ерлајнс“, кој патувал од аеродромот кон хотелот, вооружени мажи го киднапирале пилотот и копилотот“, додаде министерот.
XS
SM
MD
LG