Достапни линкови

Саудиска Арабија -приведени двајца приврзаници на Ал каеда


Во Саудиска Арабија се приведени двајца членови на Ал каеда за кои постои сомневање дека планирале терористички напади врз амбасади на западните земји.Приведените биле во контакт со огранокот на Ал каеда во Јемен.Тие разменувале информации за самоубиствени бомбашки напади во регионот преку социјалните мрежи.До приведувањето доаѓа откако Сад затворија неколку амбасади од безбеднсони причини на Блискиот исток и во некои африкански земји.
XS
SM
MD
LG