Достапни линкови

САД го повлекуваат персоналот од Конзулатот во Лахоре


САД наредија поголемиот дел од персоналот да го напушти Конзулатот во Лахоре, Пакистан. Медиумите кои цитираат анонимен американски официјален претставник објавија дека пероналот се повлекува поради постоење специфични закани за конзулатот во Лахоре. Претходно САД објавија и предупредуање да не се патува во Пакистан поради терористички закани за американците во таа земја.
XS
SM
MD
LG