Достапни линкови

Обама најави обраќање пред новинарите


Американскиот претседател Барак Обама најави дека денеска ќе одржи прес конференција во Белата куќа на која ќе одговара на прашања во врска со привремено затворање на десетина американски амбасади на Блискиот исток и за американско руските релации. Обама ова го кажа по синоќешната средба со грчкиот премиер Самарас, откако новинарите го прашаа за причините за откажувањето на средбата со рускиот претседател Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG