Достапни линкови

Напад на бомбаш самоубиец во Пакистан


Најмалку 25 лица загинале во напад на бомбаш самоубиец на гробишта во југоисточниот дел на Пакистан. Полицијата соопшти дека во нападот во Куета биле повредени 40 лица. Голем број од жртвите и повредените се полицајци. Инцидентот се случил на погреб на полициски службеник кој бил застрелан утрово а меѓу загинатите е и шефот на полициски операции во Куета.
XS
SM
MD
LG