Достапни линкови

Горбачов: Јас сум жив и здрав


Поранешниот советски претседател Михаил Горбачов ги демантираше гласините за неговата смрт откако хакери постираа лажен извештај на твитер профилот на државната новинска агенција. Неговата Реакција следи по лажната вест постирана на двата твитер профили на агенцијата „РИА Новости“ . „Јас сум жив и здрав“ изјави Горбачов за „Новаја Газета“, додавајки дека зломислениците залудно се радувале.
XS
SM
MD
LG