Достапни линкови

10-мина загинати од експлозија на гробишта во Авганистан


Најмалку 10 лица загинале во експлозија на бомба на гробишта во источен Авганистан, соопштија авганистански официјални претставници. Никој не ја превзел одговорноста за експлозијата. Инаку, авганистанските претседател Хамид Карзаи, во пораката по повод Рамазан, ги повика Талибанците и сите други милитантни групи во Авганистан, да ги запрат насилствата и да им се приклучат на мировните преговори.
XS
SM
MD
LG