Достапни линкови

Русија - можни поплави кај Хабаровск


Властите во Русија ги предупредија жителите на источниот град Хабаровск да се подготват за повеќе поплави доколку водите на реката Амур продолжат да растат. Водите на реката се искачиле за 13 сантиметри во последните 24 часа. Министерството за вонредни состојби нареди поставување вонредни кампови за луѓето од Хабаровск бидејќи се очекува најопасните поплави да се случат на 16 и 17 август.
XS
SM
MD
LG